понеділок, 19 лютого 2024 р.

Дві медалі вибороли наші киянки на Grand Slam Baku 2024

Закінчився третій турнір Світової серії дзюдо нинішнього сезону – Baku Grand Slam 2024, який проходив 16-18 лютого 2024 року у столиці Азербайджану Баку. Більше 400 спортсменів з 64 країн світу змагались за право піднятись на п'єдестал та здобути кваліфікаційні бали до Олімпійських ігор в Парижі. Зі складу нашої збірної, яка налічувала 10 спортсменів, це вдалося зробити трьом дівчатам - представницям київського дзюдо Дар’ї Білодід (бронза) та Юлії Курченко (срібло), а також представниці Дніпровщини Єлізаветі Литвиненко (бронза).

Дар’я Білодід, яка виступає у ваговій категорії -57 кг, повернулась до змагань після піврічного відновлення через травму і принесла першу медаль цього турніру нашій збірній. В першому раунді Дар’я перемогла Марі Ескано з острівної країни Гуам утриманням, у другому –  представницю Фінляндії Піглу Салонен іппоном.

У чвертьфіналі з чемпіонкою світу з Канади Крістою Дегучі переможниця визначалася під час Golden Score, і  третє Шидо від суддів отримала саме Дар’я. В основний час втішної сутички з представницею Туркменістану Майсою Пардаєвою обидві спортсменки заробили оцінку «Ваза-арі» , але на Golden Score Дар’я виконала результативний кидок і одержала право боротися за бронзову нагороду.

Бронзову нагороду Дар’я виборювала у поєдинку з бронзовою медалісткою чемпіонату світу серед юніорів-2023 Юлі Берскенс – два результативні кидки на «Ваза-арі» в основний час від нашої дзюдоїстки принесли їй в особистий залік п’яту нагороду з турнірів IJF World Tour у новій для себе ваговій категорії.

Юлія Курченко (вагова категорія -78 кг) розпочала боротися зі стадії 1/8 фіналу, де перемогла хорватку Карлу Продан кидком на «Ваза-арі» та утриманням. Так склалося, що у чвертьфіналі боролися дві подруги-українки – Юлія боролася з Єлизаветою Литвиненко. У рівному поєдинку під кінець основного часу третє «Шидо» заробила Єлизавета, і Юлія пройшла у півфінал. У півфіналі з чемпіонкою світу серед юніорів 2021 року німкенею Анною Монтою Олек кидок на «Ваза-арі» та подальше утримання принесли перемогу нашій дзюдоїстці. Фінал проти титулованої триразової медалістки чемпіонатів світу з Нідерландів Гюше Стенгейс вирішився лише на перших секундах Golden Score – наша Юлія пропустила кидок на іппон, і опинилася на 2 місці.Для Юлії Курченко ця нагорода стала другою в кар’єрі на турнірах серії Grand Slam.

Щиро вітаємо Дар’ю і Юлію та її тренерів з цими здобутками!

Для чоловічої половини нашої збірної виступ на цьому турнірі не був настільки вдалим.

Антон Савицький (до 100 кг) здобув перемогу над представником Індії потужним іппоном, але поступився представнику Азербайджану в 1/8 та залишив змагання.

Артем Лесюк (до 60 кг) переміг представника Кіпра в першій сутичці завдяки кидку та утриманню, але поступився представнику Італії та вибув в 1/8 змагань.

Дільшот Халматов (до 60 кг) у першій сутичці з представником Узбекистану отримав три шидо та залишив змагання.

Богдан Ядов (до 66 кг) переміг в першій сутичці змагань представника Куби завдяки кидку на "waza-ari», але поступився в 1/8 турніру представнику Азербайджану.

Євгеній Балєвський (понад 100 кг) в першій сутичці поступився ain-у.

На наступний турнір серії Grand Slam, який відбудеться в Ташкенті 1-3 березня, відправляться четверо українських дзюдоїстів.