середа, 1 грудня 2021 р.

Киянин Богдан Ядов здобув єдину нагороду української збірної на турнірі Grand Slam в Абу-Дабі

Минулими вихідними в столиці ОАЕ відбувся заключний в сезоні турнір серії Grand Slam. Українська збірна традиційно не залишилась без нагород, здобувши зусиллями киянина Богдана Ядова бронзову нагороду у категорії до 66 кг.

Для нашого спортсмена ця нагорода стала першою на міжнародному рівні за понад 2 роки. Особливо яскравим для Богдана видався фінальний поєдинок з молдованином Раду Ізвореану, в якому наш дзюдоїст здобув перемогу завдяки 10-секундному утриманню вже під кінець другої хвилини зустрічі.

Крім Ядова, за крок від медалі Grand Slam зупинилося ще 4 українських дзюдоїстів. У перший змагальний день у категорії до 60 кг одразу 2 українці боролися за бронзові нагороди. Мова йде про киянина Дільшота Халматова і Олега Вередибу, які після поразки у чвертьфіналі, виграли свої втішні сутички, проте у поєдинку за бронзу обидва дзюдоїсти, на жаль, поступилися, повідомляє ФДУ.

Тим не менш, як для 20-річного Олега, так і для 23-річного Дільшота цей результат – є найкращим в кар’єрі на турнірах IJF World Tour.

З нетерпінням вболівальники очікували і на виступ Анастасії Турчин, для якої ці змагання стали першими за 4 місяці після Олімпійських Ігор в Токіо. І в цілому Настя підтвердила свій клас. Впевнено вигравши свою групу, у півфіналі Турчин поступилася майбутній переможниці змагань британці Еммі Рейд, а у сутичці за бронзу не впоралася з натиском ще однієї представниці Великої Британії Наталі Павелл.

Дещо схожа ситуація трапилася і з нашим суперваговиком киянином Євгенієм Балевським. Здобувши дві перемогу у попередніх раундах, у півфіналі наш спортсмен поступився майбутньому чемпіону змагань з Монголії Одхуу Цеценценгелу.

На жаль, під час однієї з атак зі сторони суперника Євгеній травмувався, після чого не зміг продовжити змагання і на поєдинок за бронзову нагороду не вийшов. Бажаємо нашому спортсмену якнайшвидшого одужання і повернення на татамі!

7 місце на турнірі також посів Сергій Крівчач (до 81 кг). Впевнено діставшись третього раунду, наш спортсмен поступився призеру Олімпійських Ігор з Бельгії Маттіасу Кассе, який у підсумку став чемпіоном змагань.