понеділок, 10 лютого 2020 р.

Турнір серії "Гран-Прі" в Парижі: "Золото" Дар'ї Білодід і "бронза" Георгія Зантарая

Минулими вихідними у Парижі відбувся  другий етап турніру світової серії Гран-Прі за участі близько 800 дзюдоїстів з 122 країн світу. Участь у турнірі, що має статус неофіційного чемпіонату світу, взяли 11 українських спортсменів. Нагороди престижного турніру за результатами виступів здобули двоє лідерів української збірної - кияни Георгій Зантарая та Дар'я Білодід.

Дворазовій чемпіонці світу та Європи Дар'ї Білодід не було рівних в категорії до 48 кг. Дар'я почергово здобула перемоги над Ванг ко Лі з Китаю, француженкою Маріне Гіллі, представницею Південної Кореї Юджеонг Канг.

У півфіналі киянка взяла верх над ще однією французькою спортсменкою - Ширіне Боуклі, а у вирішальній зустрічі за золоту медаль перемогла японку Вакана Кога.

Свій минулорічний успіх на паризькому "Гран-Прі" повторив й Георгій Зантарая. Нагадаймо, що рік тому Гія здобув також бронзову нагороду в традиційній для себе ваговій категорії до 66 кг.

Під час нинішнього турніру, на шляху до нагороди, Георгій виграв у француза Матіаса Боучера, китайця Цай мінг Єна, болгарина Божидара Темелкова, ізраїльтянина Баруха Шмаїлова. І лише у півфінальній зустрічі український дзюдоїст поступився південнокорейцю Лімхвану Кім.

Приємно відзначити, що у вирішальній зустрічі за "бронзу" змагалися двоє київських спортсменів - Георгію Зантарая протистояв Богдан Ядов. За результатами сутички перемогу здобув перший. Богдан Ядов за підсумками змагань посів 5 місце.

Керівництво федерації дзюдо Києва вітає тренерів Дар'ї Білодід та Георгія Зантарая із здобуттям нагород престижного турніру в Парижі. Бажаймо нових спортивних успіхів на шляху до головного турніру року - Олімпіади-2020 в Токіо!