вівторок, 9 липня 2019 р.

На шляху до паралімпійських ігор Токіо-2020: збірна України здобула історичну перемогу на турнірі з дзюдо IBSA

Тріумфом для України завершився турнір з дзюдо IBSA Міжнародної федерації спорту сліпих в американському Форт-Вейна. Наша збірна, до складу якої входив киянин Дмитро Соловей, завершила особистий турнір на першому місці медального заліку, а також виграла перший в історії дзюдо IBSA турнір серед змішаних команд.

Особистий турнір проходив 3 і 4 липня. У ньому взяли участь 158 спортсменів з порушенням зору з 31 країни світу. До речі, це більше, ніж на останніх Паралімпійських Іграх в Ріо 2016 - там боролися 132 учасника з 10 країн.

Два дня змагань на татамі «Grand Wayne Centre» принесли збірній України 7 нагород, 1 п'яте і 1 сьоме місце. Чемпіонами стали Олександр Назаренко (-90 кг), Інна Черняк (-52 кг) та Ірина Гусєва (-63 кг).

Бронзу вибороли Давид Хорава (-66 кг), Руфат Магомедов (-73 кг), Дмитро Соловей (-81 кг), Юлія Галинська (-48 кг). У п'ятірці фінішувала Анастасія Гарник (+70 кг), а в сімці завершив турнір Олександр Поминов (-100 кг). Ці результати дозволили Україні посісти перше місце медального заліку країн-учасниць. Наші випередили Грузію, Мексику, Китай, Францію та інші команди.

Завершився турнір в Форт-Уейні 5 липня командними змаганнями. Вперше в історії збірні з дзюдо IBSA мали можливість боротися в змішаному форматі. І саме Україна здобула історичну перемогу командного мікст-турніру з дзюдо Міжнародної федерації спорту сліпих.

8 збірних боролися в Форт-Уейні. Україна виграла 4:2 у Китаю і 4: 1 у Бразилії. У фіналі наші перемогли господарів татамі США 4:0 і залишили тих з сріблом. Бронзові нагороди дісталися Бразилії і Китаю. Міжнародний турнір з дзюдо в Форт-Уейні був кваліфікаційним на Паралімпійські Ігри в Токіо 2020.

Наступним стартом для збірної України з дзюдо з порушенням зору стане чемпіонат Європи з дзюдо, який стартує вже 26 липня в Генуї (Італія).