пʼятниця, 16 вересня 2016 р.

Вітаємо! Дар’я Білодід - переможниця юніорського чемпіонату Європи в Малазі

Перший день чемпіонату Європи серед юніорів в іспанській Малазі почався для української збірної з тріумфального виступу вихованки федерації дзюдо Києва Дар'ї Білодід, яка завоювала золоту медаль в категорії до 48 кг.

Відзначимо, що на шляху до найвищої сходинки п'єдесталу пошани Дар’я здолала на татамі іспанку Олену Ледо Хідалго, а в другій зустрічі попереднього раунду - туркеню Гулькадер Сентурк.

Начисто столична дзюдоїстка виграла і півфінальний раунд - тут Дар’я виявилася сильнішою угорки Річки Папп.

У фінальному ж раунді юна українська дзюдоїстка виявилася сильнішою переможниці Кубків Європи серед юніорів 2016 в Каунасі і Берліні, а також віце-чемпіонки Кубка Європи в Лейбниці, росіянки Дар'ї Пічкальової.

Відзначимо, що це вже друга перемога Дар'ї на континентальних турнірах в поточному році - раніше вона вже завоювала золото на чемпіонаті Європи серед кадетів у фінському Вантаа. Примітно, що тоді у фінальній сутичці Дар’я також перемогла російську спортсменку -Ірену Хубулову.

«Вітаю Дар’ю Білодід і її тренерів - Геннадія Білодіда і Світлану Кузнєцову - з черговою перемогою на турнірі міжнародного рівня, що зібрав найкращих спортсменів континенту. Дар’я в черговий раз підтвердила своє реноме однієї з кращих юних дзюдоїсток Європи. Упевнений, що за такими спортсменами як Дар’я - майбутнє українського і світового дзюдо», - сказав президент федерації дзюдо Києва Олексій Костяк.

Також відзначимо і виступ на татамі в Малазі Богдана Ядова, який посів у категорії до 66 кг 5 місце. Здобувши перемоги над однолітками з Кіпру та Німеччини, Богдан по шидо в додатковий час поступився срібному призеру чемпіонату світу серед юніорів-2015 іспанцеві Альберто Гайтеро. У втішному раунді легко впорався з чорногорцем Нурковічем, а у вирішальній зустрічі за бронзу програв Нільса Стампа зі Швейцарії.

Артем Лесюк (60 кг), пройшовши в першому колі фіна Джоеля Айлітало, у другому не зміг подолати опір бронзового призера кадетського чемпіонату світу-2015 грузина Робінзона Бегларашвілі, поступившись по шидо. Геворг Манукян (73 кг) також в першому раунді подолавши опір швейцарця Тімо Аллеманов, поступився Даніелю Повелл з Великобританії.

Нагадаємо, що в чемпіонаті Європи серед юніорів і юніорок в Малазі беруть участь понад 400 дзюдоїстів з 44 країн континенту. Змагання триватимуть до неділі, 18 вересня.