понеділок, 11 липня 2016 р.

Збірна України посіла друге місце на Кубку Європи в Братиславі

Українські дзюдоїсти успішно виступили на Кубку Європи з дзюдо в столиці Словаччини Братиславі, що відбувся минулими вихідними. Підсумком виступу наших спортсменів стало завоювання 2 золотих, 2 срібних і 4 бронзових медалей. Таким чином, наша команда стала другою в медальному заліку, пропустивши вперед тільки найчисленнішу команду турніру - Німеччину. Проте, за кількістю завойованих медалей наші спортсмени випередили збірну Росії, яка практично повністю складалася з учасників майбутньої Олімпіади в Ріо-де-Жанейро.

Зокрема, відзначимо успішний виступ Дмитра Бережного, виступаючого за Київську та Сумську області, який начисто виграв всі п'ять зустрічей турніру, здолавши суперників з Швейцарії, Німеччини, Італії та двічі поборов господарів турніру - словаків. Тим самим, Дмитро виявився кращим у ваговій категорії до 90 кг, завоювавши золоту медаль. Виступаючий в цій же ваговій категорії Данило Довбиш з Дніпра завоював «бронзу».

Не менш яскравим виявився і виступ харків'янина Роберта Гасанагаєва, який посів друге місце в категорії до 66 кг. Роберт успішно стартував на турнірі, по черзі здобувши перемоги над суперниками з Австрії, Німеччини та Швейцарії, проте у фінальній сутичці, на жаль, поступився німцеві Лукасу Веннекольду.

У категорії до 100 кг Семен Рокита із Запоріжжя посів третє місце, сенсаційно перемігши у чвертьфіналі олімпійського чемпіона Лондона росіянина Тагір Хайбулаєва, а ще одну бронзу чоловічій збірній приніс представник Дніпра Сергій Звєрєв, який виступав в категорії понад 100 кг.

Успішно виступили і наші дівчата. Так, Анастасії Турчин (Рівненська-Волинська обл.) не було рівних в категорії до 78 кг - українська спортсменка виграла всі чотири зустрічі турніру.

Відразу дві сходинки п'єдесталу пошани посіли українські спортсменки в категорії понад 78 кг - «срібло» завоювала Єлизавета Каланіна з Полтавської області, а бронзову медаль - Галина Тарасова із Запоріжжя.

«Результат української збірної в Братиславі ще раз підтвердив високий рівень розвитку дзюдо в Україні. Упевнений, що наступного разу подібне підтвердження ми побачимо вже під час Олімпійських Ігор в Ріо-де-Жанейро, куди відправляться наші кращі спортсмени. Вітаю наших хлопців з перемогою і бажаю їм подальших успіхів у спортивній кар'єрі і, звичайно ж, нових завойованих медалей», - зазначив президент федерації дзюдо Києва Олексій Костяк.