субота, 2 липня 2016 р.

«Плюс дві медалі»: Українські дзюдоїсти завоювали «золото» і «бронзу» на чемпіонаті Європи серед кадетів в Фінляндії

Слідом за вчорашнім тріумфальним виступом киянки Дар’ї Білодід на чемпіонаті Європи серед кадетів у фінському місті Вантаа, переможну серію збірної України в ході сьогоднішнього дня змагань продовжили Микита Матлашевський з Дніпра і харків'янин Євген Вегера, які завоювали золоту і бронзову медалі відповідно.

Виступаючий у ваговій категорії до 81 кг Микита, на шляху до фіналу здолав Петера Вандика з Бельгії, латиша Данілса Сміковскіса, словака Дениса Турака. У півфіналі турніру дніпрянин виграв у француза Еніеля Каролі, а у фінальній зустрічі виявився сильнішим фіна Оскарі Макіна.

Євген Вегера в категорії до 90 кг виграв першу зустріч у хорвата Ардіана Суфаджа, проте потім поступився угорцю Петеру Арваї. Однак, в першій втішній зустрічі український дзюдоїст переміг на татамі іспанця Джавіера Гомеса Кобелло, а в другій - Крістофера Мвуама з Франції.

У вирішальній сутичці за третє місце Євген виграв у ще одного хорвата - Домагоджа Братінцевіча.

Також відзначимо, що Вадим Велков (90 кг, Кіровоград) став 9-м, Михайло Сабадаш (73 кг, Васильків) здобув дві перемоги і двічі зазнав поразки, Станіслав Гунченко (73 кг, Одеса) та Федір Федорчук (81 кг, Білгород- Дністровський) - один раз вкусили радість перемоги і гіркоту поразки, а Кирило Нечепорюк (+90 кг, Одеса) - програв в попередньому раунді.

9-е місце у ваговій категорії до 63 кг посіла вихованка тренерів Анни Каштанової і Віталія Самотуга Анастасія Антипіна: вигравши юко у Анетта Моср з Люксембургу, Настя програла в другому колі майбутній фіналістці чемпіонату італійкі Наді Сімеолі, а у втішній зустрічі втримала Стефані Бедрон зі Швеції, але знову поступилася італійці, на цей раз - Чаре Лисоні.

Ще одна киянка - Ірина Хрящевська - програла дві оцінки юко призерці Кубків Європи в Туреччині, Польщі та Румунії, туркені Мінел Акденіз. На жаль, туркеня програла в чвертьфіналі першого номеру рейтингу Ані Обрадович з Сербії і позбавила Ірину можливості продовжити боротьбу у втішному раунді.