пʼятниця, 1 липня 2016 р.

Дар’я Білодід - дворазова чемпіонка Європи серед кадетів

Киянка Дар’я Білодід завоювала «золото» на чемпіонаті Європи серед кадетів у фінському місті Вантаа, впевнено вигравши у всіх чотирьох зустрічах турніру у ваговій категорії до 48 кг і оформивши собі титул дворазової чемпіонки Європи.

Відзначимо, що на шляху до фіналу вихованка столичної ДЮСШ «Юний спартаківець» (тренери С. Кузнєцова та Г. Білодід) подолала азербайджанку Гультаж Маммадалієву, француженку Джулію Вейл Дит Морів і Андреа Стоядінову з Сербії. У фінальній же зустрічі Дарина Білодід виграла у російської спортсменки Ірени Хубулової - переможниці Кубка Європи в Твері і срібної призерки Кубка Європи в Берліні. При цьому, виконавши на першій хвилині бокову підсічку на юко, киянка ледве стримувала натиск фізично сильної росіянки, отримавши по ходу зустрічі 3 попередження. Але, за 10 секунд до кінця зустрічі, Дар'я домоглася верхнього захвату і не втратила свій шанс, безперечно провівши коронний прийом - зачіп зсередини "оучігарі", справедливо оцінений суддями на "іппон".

Тим самим Дар’я оформила собі титул дворазової чемпіонки Європи серед кадетів. Відзначимо, що нагородження чемпіонки проводив член директорату Європейського союзу дзюдо (EJU), віце-президент Федерації дзюдо України Олександр Нагібін. Вже наступного тижня Дар’я візьме участь в юніорському Кубку Європи в угорському Пакші.

Ще одна вихованка Світлани Кузнєцової та Геннадія Білодіда Анастасія Перехрест (вагова категорія до 44 кг), яка приїхала тренуватися в ДЮСШ "Юний Спартаківець" рік тому з Жовтих Вод Дніпропетровської області, зайняла 9-е місце. Анастасія утриманням виграла у австрійської спортсменки Лізи Грабнер, але пропустила контр-прийом на ваза-арі від росіянки Ольги Борисової, а в утішному раунді попалася на утримання Лоїс Петіт з Бельгії. До речі, обидві ці спортсменки в результаті стали бронзовими призерками чемпіонату Європи.

На жаль, не порадували успішною боротьбою представники чоловічої команди збірної України. Так, Вадим Чернов (55 кг) і Сергій Мишалов (60 кг) поступилися в стартових поєдинках, а Станіслав Семков (66 кг) з містечка Дунаївці Хмельницької області зупинився на 9-й позиції, вигравши юко у азербайджанця Паші Алієва, ефектним кидком з колін на іппон у француза Фаб'єна Ле Тузе, але програвши голландцеві Жоріс Боесу і Аміт Бобовичу з Ізраїлю.