субота, 27 квітня 2024 р.

Дарʼя Білодід – чемпіонка European Judo Championships Seniors Zagreb 2024

25-27 квітня в хорватському Загребі проходив чемпіонат Європи з дзюдо 2024, в якому брали участь 425 спортсменів з 47 країн Європи.

Першу нагороду у скарбничку української збірної, і, так склалося, що єдину на цьому чемпіонаті, виборола в перший змагальний день наша Дар’я Білодід. Дар’я завоювала золоту медаль у новій для себе ваговій категорії – до 57 кг.

Цей чемпіонат Європи для Дар’ї був першим за два останніх роки – вона пропускала змагання через травму. І ще – це перше золото Дар’ї на рівні чемпіонату світу та Європи після зміни вагової категорії, що завжди складно.

На шляху до перемоги Дар’я перемогла представницю Фінляндії Піхлу Салонен (2-разову призерку юніорських Євро (2022 та 2023 роки)) й азербайджанську дзюдоїстку Ацелію Топрак, яка до 2023 року представляла на змаганнях Велику Британію.

У чвертьфіналі наша дзюдоїстка здобула перемогу над бронзовою призеркою Олімпіади-2020 та чемпіонкою Європи-2022 Тімною Нельсон-Леві, а у півфіналі поборола Етері Ліперталіані, бронзову призерку чемпіонату Європи-2022 та №7 світового рейтингу у вазі 57 кг.

У фіналі Дар’я боролася зі словенкою Каєю Кайзер, де на третій хвилині Golden Score словенка отримала третє «Шидо».

Щиро вітаємо Дар’ю Білодід та весь тренерський склад з блискавичним виступом та перемогою на чемпіонат Європи-2024 і пишаємося!

За крок від нагороди, посівши підсумкове 5 місце, опинився наш Артем Лесюк (до 60 кг). У першому раунді Артем здолав словенця Старкела, у другому переміг француза Валадьєра Пікара, але у чвертьфіналі, на жаль, поступився турку Їлдізу. Отримавши перемогу у втішному поєдинку над досить потужним бельгійцем Верштратеном, в у поєдинку за бронзу поступився титулованому французу Револю.

Підсумкове 7 місце на турнірі посіли наші Богдан Ядов (до 66 кг) та Юлія Курченко (до 78 кг).

Богдан Ядов (до 66 кг) в першій сутичці змагань завдяки трьом шидо отримав перемогу над представником Латвії, у другій – перемагає представника Ізраїлю. В чвертьфіналі Богдан поступається італійцю й втішна сутичка з представником Угорщини закінчилася не на користь нашого спортсмена. У результаті – Богдан Ядов посідає 7 місце Чемпіонату Європи.

Юлія Курченко (до 78 кг) у першій сутичці досить впевнено та швидко перемогла представницю Кіпру, в 1/4 – програла чемпіонці світу з Ізраїлю. У втішній сутичці Юлія поступилася чинній чемпіонці Європи з Німеччини й таким чином посіла 7 місце ЧЄ.

Антон Савицький (до 100 кг)іппоном переміг представника Мальти в першій сутичці, в другій – з представником Італії, отримав три шидо та вибув з 1/8 стадії ЧЄ.

Ярослав Давидчук (до 90 кг) у першому поєдинку чудовою комбінацією заробив оцінку і переміг представника Ізраїлю, але програв представнику Франції в 1/16 змагань.

Нікіта Юданов (до 90 кг) переміг по шидо представника Молдови в першій сутичці, в 1/8 стадії ЧЄ – програв досвідченому опоненту з Угорщини.

Христина Гоман (понад 78 кг)отримала три шидо та поступилася у першій сутичці представниці Австрії.

Микита Голобородько (до 66 кг) поступився в першій сутичці змагань представнику Болгарії.

Анастасія Антіпіна (до 63 кг) програла кидком та утриманням представниці Австрії.

На своїй сторінці в інстаграм Президент ФДУ Михайло Кошляк поділився враженнями від виступу команди на чемпіонаті Європи в Загребі та розповів про подальші плани:

«Завершився Чемпіонат Європи з дзюдо в Загребі. Змагання, які ми розглядали як контрольний старт в контексті підготовки до Олімпійських ігор.
Підсумки такі.
▪️Золоту медаль, вперше на Чемпіонаті Європи в новій для себе вазі, завоювала Дар'я Білодід. Молодчинка! Гарна робота!
▪️В кроці від нагороди зупинились Артем Лесюк та Єлизавета Литвиненко. Поки так. Дякую їм за боротьбу, всій команді за зроблену роботу. Звісно, далі будемо ще більше працювати. На шляху до Парижу будуть ще і збори, і змагання.

▪️Щодо того, хто пройшовши довгий шлях кваліфікації, вже виконав критерій відбору до Олімпійських Ігор.
‼️Це четвірка: Дільшот Халматов (-60 кг), Богдан Ядов (-66 кг), Дар'я Білодід (-57 кг), Єлизавета Литвиненко (-78 кг). По цим ваговим категоріям питання закрите. Запасні на Олімпійські ігри - це Артем Лесюк (-60 кг) та Юлія Курченко (-78 кг).
Відбір для трійки дзюдоїстів: Михайло Свідрак (-81 кг), Антон Савицький (-100 кг), Євгеній Балєвський (+100 кг) ще триває.

▪️Я дякую Європейському союзу дзюдо @europeanjudo та його Президенту пану Ласло Тоту за запрошення до Загреба на Чемпіонат Європи, Конгрес EJU та Gala Dinner з нагоди 75-ї річниці Європейського союзу дзюдо. Також дяка за надану мені, як Президентові Федерації дзюдо України @ukraine_judo_official , можливість взяти участь в церемонії нагородження чемпіонів та призерів континентальної першості. Це велика честь для мене. В свою чергу запросив пана Ласло Тота відвідати в вересні Чемпіонат України з дзюдо серед молоді, який плануємо провести у Львові.