понеділок, 15 квітня 2024 р.

Успіхи київських дзюдоїстів на Кубку Європи серед юніорів у польському Познані

13-14 квітня у польському містечку Познані відбувся черговий етап Кубка Європи серед юніорів. У змаганнях взяли участь 390 спортсменів з 20 країн, у тому числі і 43 спортсмени української збірної. Виступ наших дзюдоїстів був результативним – українці вибороли 9 нагород й посіли 4 місце у загальнокомандному заліку за підсумками двох змагальних днів. Наші кияни привезли додому 5 нагород – одну золоту і чотири бронзові медалі.

Золоту медаль у скарбничку збірної України приніс наш киянин, 17-річний чемпіон світу та Європи серед кадетів, який виступав у новій для себе ваговій категорії до 100 кг, Нікіта Юданов. На шляху до півфіналу Нікіта отримав перемоги над представниками Литви та Чехії. У півфіналі завдяки кидку на «Ваза-арі» наш дзюдоїст здолав суперника з Німеччини. У фіналі менш ніж 2 хвилини задушливим прийомом Нікіта здолав естонця Варесу. Це перше золото на юніорському рівні для Нікіти Юданова. Щиро вітаємо нашого дзюдоїста та його тренерів з блискавичним виступом на Кубку Європи серед юніорів!

Ще три представники Києва у складі збірної України здобули бронзові нагороди Кубка Європи – це Анастасія Суперсон у ваговій категорії до 48 кг, Діана Семченко у ваговій категорії понад 78 кг, Іван Кутєнков у ваговій категорії до 90 кг та Федір Ярошенко у ваговій категорії понад 100 кг.

Для Федіра Ярошенко це дебютна нагорода на юніорському рівні,  Анастасія Суперсон та Діана Семченко повернулися на п’єдестал пошани після відновлення від травм.

За крок від п’єдесталу, посівши підсумкове 5 місце опинилася ще одна наша киянка – Інна Шинкаренко, яка виступає у ваговій категорії до 57 кг.

Наступний етап юніорського Кубка Європи відбудеться 20-21 квітня в італійському Ліньяно, підготовку до якого по поверненню в Україну частина юніорської команди продовжує на тренувальному зборі в НСЦ «Конча-Заспа», який розпочався 14 квітня.< p/>