вівторок, 26 березня 2024 р.

На турнірі WJT Тbilisi Grand Slam 2024 у Юліії Курченко – золото!

Черговий турнір серії Grand Slam відбувся цими вихідними, 22-24 березня, у столиці Грузії Тбілісі. Перші два змагальні дні для збірної України пройшли без нагород, в завершальний змагальний день одразу дві українські спортсменки підійнялися на п’єдестал пошани. Бронзу у ваговій категорії до 78 кг виборола Єлизавета Литвиненко, а золоту нагороду завоювала наша киянка 20-річна Юлія Курченко. Це дебютне омріяне золото на турнірах подібного рівня для Юлії.

Юлія блискуче провела початкові раунди, поборовши суперниць з Казахстану, Великої Британії та так звану «нейтральну атлетку» AIN. У півфіналі Юлія боролася з чемпіонкою Європи, сьомим номером світового рейтингу Аліною Бьом з Німеччини й перемогла її завдяки кидку на «Ваза-арі». У фінальному поєдинку Юлія подолала титуловану представницю Нідерландів Гуше Стінгуйс чудовим кидком на іппон і вперше завоювала золото турніру такого рівня!Вітаємо Юлію з перемогою! Це важлива перемога й бали для майбутньої олімпіади.

Юлія Курченко поділилася своїми враженнями від перемоги на Грендслемі з національним інформаційним агентством Укрінформом:

«Емоції були неймовірними. Було видно, що я намагалася стримувати сльози, бо не люблю плакати на камеру, але це було важко зробити. Перша золота медаль на Грендслемі – це досить пристойно, як на мене. Я розраховувала на цю медаль, адже Грузія – це щаслива для мене країна. Минулого року я взяла тут «бронзу».

Дзюдоїстка також зауважила, що найважчою для неї була фінальна сутичка.

«Я відборолася 5 зустрічей. Складно було з самого початку. Перший поєдинок завжди важко йде, адже ти ще не розігрітий. У третій зустрічі проти так званої нейтральної спортсменки з росії, я навіть не допускала можливості програти. За вихід до фіналу я боролася з дворазовою чемпіонкою Європи, а це ще те випробування. Я намагалася про це не думати. Найскладніша сутичка була у фіналі. З представницею Нідерландів я боролася декілька разів. На щастя, мені вдалося зробити те, що хотіла. Перед цими змаганнями у мене було два «срібла», тому для мене було дуже важливо виграти».

Для інших наших дзюдоїстів цей турнір не був настільки вдалим.

Дільшот Халматов дійшов до чвертьфіналу, здобувши дві перемоги над представниками AIN та Куби, але надалі поступився казаху Серікбаєву. На втішну сутичку Дільшот не вийшов через отриману травму коліна.

Артем Лесюк поступився в 1/16 змагань представнику Ізраїлю.

Богдан Ядов поступився в першій сутичці змагань представнику Словаччини.

Саід-Магомед Халідов переміг в першій сутичці змагань по шидо, проте програв по шидо чемпіону світу з Японії  в 1/16 турніру.

Ярослав Давидчук впевнено переміг в партері представника Грузії, але поступився представнику Республіки Корея у другому раунді.

Іван Кутенков поступився у першому раунді представнику Перу.

Антон Савицький у першому раунді переміг представника Колумбії, але програв представнику Таджикистану в 1/16 змагань.

Євгеній Балєвський переміг досвідченого опонента з Бразилії в першій сутичці змагань, проте програв в другій сутичці представнику Грузії та залишив змагання.

Наступні змагання – вже цими вихідними, 29-31 березня в Анталії відбудеться наступний турнір серії Grand Slam. Бажаємо нашим дзюдоїстам вдалих виступів та перемог!