понеділок, 11 березня 2024 р.

Три призових місця у киян на турнірі Grand Prix Upper Austria 2024

10 березня у австрійскому Лінці закінчився турнір з дзюдо серії Grand Prix. Збірна України завершила виступ з чотирма нагородами, три з яких – одну срібну й дві бронзові, вибороли наші кияни:
Дільшот Халматов (-66 кг) - бронзова медаль;
Богдан Ядов (-66 кг) - бронзова медаль;
Юлія Курченко (-78 кг) - срібна медаль.
Четверту нагороду - бронзову медаль, принесла в скарбничку збірної Єлизавета Литвиненко.
В перший змагальний день збірна України завоювала дві бронзові медалі.

Дільшот Халматов став бронзовим призером Grand Prix Upper Austria 2024 у ваговій категорії до 60 кг. Це дебютна бронзова нагорода для Дільшота, а взагалі п’ята медаль з турнірів IJF World Tour.

Боротьбу на цьому турнірі  Дільшот почав з другого раунду, де завдяки «Ваза-арі» і трьом «Шидо» поборов іспанця Барросо Лопеза. У наступних раундах Дільшот переміг 20-секундним утриманням австрійця Летгебом і також утриманням досвідченого представника Ямайки Маккензе. У півфіналі з французом Седріка Револя доля поєдинку вирішувалась на Golden Score – кидок на «Ваза-арі» виконав француз, залишивши Дільшоту шанс на бронзову нагороду. У поєдинку за бронзу Дільшот змагався з представником Казахстану Канатом Сеілхановим, де Дільшот тримав ініціативу й постійно атакував, наприкінець основного часу виконав Osae-komi й здобув перемогу.

Другим бронзовим призером Grand Prix Upper Austria 2024, але у ваговій категорії до 66 кг, став киянин Богдан Ядов.

У першій сутичці Богдан переміг з угорця Понграца, виконавши кидок «sumi-gaeshi» у додатковий час.  У наступному раунді з представником команди біженців наш спортсмен під кінець основного часу заробив заліковий бал і отримав перемогу.
У чвертьфіналі зі спортсменом AIN на останній хвилині Богдан припустився помилки й поступився.  Втішна сутичка проти туркмена Рахімова на третій хвилині поєдинку завершилась виконаним українцем іппоном, й Богдан заробив право боротися за бронзу. У поєдинку за бронзову нагороду Богдан змагався з іспанцем Альберто Гайтеро Мартіна. На третій хвилині наш спортсмен виконав чистий кидок на іппон, який був оцінений суддями лише як «Ваза-арі», після цього й надалі тримав ініціативу, і у підсумку переміг.
Пресслужбі ФДУ після змагань Богдан розповів, що

«задоволений своїм результатом, адже два попередні турніри після чемпіонату Європи залишався без медалі. Спочатку отримав травму, а потім захворів… Це був непростий період у моїй кар’єрі. Безумовно, цей раз я не на 100% задоволений виступом, але відчуваю, що моя найкраща форма повертається.
Перші три сутички були досить складними для мене. Боявся програти на третіх змаганнях поспіль. Цей психологічний тиск стримував мене, тому не міг на 100% себе проявити. У поєдинку проти «безпрапорного» я вигравав, але трохи почав панікувати. Повірив у власну перемогу і не слухав тренера. Дякую Віталію Вікторовичу, який після цього мене правильно налаштував і я виграв ще дві сутички».

Юлія Курченко у третій день змагань показала найкращий результат нашої збірної на цьому турнірі – стала срібною призеркою Grand Prix Upper Austria 2024 у ваговій категорії до 78кг. Юлія дійшла до фіналу, здолавши на шляху представницю Італії Політі завдяки двом «Ваза-арі», зачепом і кидком на іппоном – Су Ванг із Китайського Тайбею та у півфіналі – представницю Японії Вада Ріноко. У фінальному протистоянні Юлія лише у додатковий час на Golden Score поступилася німкені Анні Монта Олек, та зайняла другу сходинку п’єдесталу.

Микита Голобородько, чемпіон варшавського European Open, зупинився за крок до медалі. У двох перших сутичках Микита впевнено отримав перемоги над представниками Данії та Марокко, але у чвертьфіналі поступився досвідченому представнику Ізраїлю Шмаілову. У втішній сутичці Микита поборов німця Сетза, а у сутичці за бронзу дуже спірно поступився «нейтральному спортсмену AIN» Місірову. В одному з епізодів судді побачили порушення правил «head-defence» за що наш спортсмен отримав хансоку-маке. У підсумку Микита займає 5 місце – для Микити це найкращий результат в кар’єрі на турнірах Grand Prix.

Євгеній Балєвський у першій сутичці переміг представника Німеччини, виконавши чудовий кидок, у другій - представника Словенії. У чвертьфіналі Євгеній поступився представнику Чехії Лукашу Крпалеку, а у втішній сутичці програє представнику Азербайджана та посідає 7 місце Гран Прі в Лінці.

Артем Лесюк (до 60 кг) здобув одну перемогу на турнірі над кіпріотом, але у наступному раунді Артем, на жаль, поступився австрійському дзюдоїсту Адамяну.

Нікіта Юданов переміг фіна у першій сутичці на турнірі завдяки двом чудовим кидкам, у другій сутичці, здобув перемогу над представником Греції, проте в 1/8 турніру, після напруженої боротьби на Golden Score, поступився досвідченому опоненту з Чехії.

Ярослав Давидчук переміг в першій сутичці змагань представника Японії, проте в другій сутичці поступився представнику Нідерландів.

Христина Гоман в першій сутичці отримала перемогу по шидо над представницею Литви, але поступилася в 1/8 змагань представниці Боснії і Ґерцеговини.

Антон Савицький переміг представника команди біженців завдяки кидку на іппон, проте у 1/8 поступився представнику Нідерландів.

Гєворг Манукян програв в першій сутичці представнику Ірландії.

По завершенню Grand Prix в австрійському Лінці, українська збірна у повному складі відправилася на навчально-тренувальний збір до чеського Німбурку, який проходитиме під егідою EJU.