вівторок, 13 лютого 2024 р.

Дві медалі вибороли кияни на Відкритому Кубку Європи у Дьорі(Угорщина)

Минулими вихідними, 11-12 лютого 2024 року в угорському містечку Дьор відбувся Відкритий Кубок Європи. У змаганнях взяли участь понад 400 спортсменів з 34 країн світу, серед яких й 36 спортсменів української збірної. Результатом виступу українців стали три медалі - золото і дві бронзи.

🥇Золото у категорії до 90 кг здобув Ярослав Давидчук, представник СК «Спартаківець». Це дебютне золото Ярослава в кар’єрі дзюдоїста з турнірів European Open – чемпіон світу серед юніорів і бронзовий призер чемпіонату світу серед дорослих з самбо Ярослав Давидчук віднедавна вирішив повністю присвятити себе дзюдо. На шляху до перемоги Ярослав подолав швейцарця Віттвера, австрійця Борчашвілі, представника Боснії та Герцеговини Мілетіка. У півфіналі здолав чеха Мусіла завдяки чудовій роботі в партері, а у фіналі здобув перемогу над угорцем Нерпела, виконавши больовий прийом. В інтерв’ю пресслужбі ФДУ Ярослав зазначив, що в першу чергу вдячний «Кеджау Ньябалі – він зробив все можливе для цієї перемоги. Навіть в трансляції було чутно, що він кричав не «ти маєш так зробити», а «ми». Було таке відчуття, що тренер боровся разом зі мною. Тому це наша спільна перемога». Також Ярослав сказав теплі слова вдячності своєму першому тренеру Геннадію Горохову – за ту базу, який він заклав в нього, і за правильні настанови. Повне інтерв’ю можна прочитати на сайті ФДУ.

🥉Ще один представник СК «Спартаківець» – Іван Кутенков, який також виступає у ваговій категорії до 90 кг, приніс у скарбничку нашої збірної бронзову нагороду. Дві перші сутички з суперниками з Великобританії та Нідерландів завершилися перемогою нашого спортсмена, а у чвертьфіналі Іван поступився представнику Чехії Мусілу. У втішній сутичці Іван здолав боснійця Мілетіка, а за бронзу змагався зі співвітчизником Артемом Бубирем й переміг іппоном. Для Івана це також дебютна медаль в кар’єрі з турнірів European Open.

🥋За крок від нагороди, посівши 5 місце турніру, зупинилася наша киянка Христина Гоман (понад 78 кг), а Саід Магомед Халідов (-73 кг) посів 7 місце турніру.

Вітаємо всіх наших дзюдоїстів з їх здобутками та бажаємо успіхів в майбутньому! Дякуємо нашим славетним ЗСУ за можливість тренуватися та представляти нашу країну на міжнародній арені!