понеділок, 5 лютого 2024 р.

Підсумки виступу наших дзюдоїстів на престижному турнірі серії Grand Slam (Париж, Франція)

З 2 по 4 лютого у столиці Франції 600 дзюдоїстів з 107 країн змагалися між собою на престижному турнірі серії Grand Slam. У цьому турнірі брали участь і 8 наших українців. Склад учасників турніру був дуже потужний – наразі триває олімпійська кваліфікація й конкуренція дуже висока. Нашим спортсменам не вдалося завоювати медалі, але в кроці від п’єдесталу були Дільшот Халматов і Антон Савицький  – обидва посіли підсумкове 5 місце Paris Grand Slam 2024.

Дільшот Халматов (до 60 кг) в першій сутичці переміг досвідченого представника Бельгії Верштрайтена завдяки утриманню в додатковий час, у другому раунді здолав представника Куби Чарона також завдяки утриманню. У чвертьфіналі Дільшот зазнав поразки від срібного призера Олімпійських ігор з Китайського Тайбея Янга, отримавши третє шидо у додатковий час сутички. У втішній сутичці суперник Дільшота – представник Франції Валад’є Пікар отримав три попередження, і Дільшот отримав змогу боротися за бронзову нагороду з чемпіоном світу з Іспанії Гаррігосом. У сутичці за бронзу суперники не змогли провести результативних кидків й все вирішувалось по шидо – у досить спірному епізоді третє попередження отримав наш Дільшот, в результаті чого й посів підсумкове 5 місце Paris Grand Slam 2024.

Антон Савицький (до 100 кг) в дебютній сутичці переміг корейця Кіма завдяки іппону, у другій – титулованого дзюдоїста з Ізраїлю Палтчіка. В 1/8 фіналу Антон переміг представника Косово Зекая, а у чвертьфіналі дуже впевнено двома кидками здолав представника ОАЕ Костоєва. У півфіналі суперником Антона був титулований японець, олімпійський чемпіон Токіо-2020, Аарон Вольф, який зупинив переможну ходу нашого спортсмена. Боротьба за бронзову нагороду з сербом Куколем завершилась трьома шидо для нашого спортсмена й підсумковим 5 місцем на турнірі в Парижі. Для Антона це гарний плюс до залікових балів для Олімпіади 2024 року.

Артем Лесюк (до 60 кг) та Богдан Ядов (до 66 кг) посіли 7 місця на турнірі.

Артем Лесюк (до 60 кг) впевнено вийшов до чвертьфіналу, отримавши три перемоги, але поступився майбутньому чемпіону змагань з Франції Луці Мхеідзе. У втішній сутичці Артем поступився японцю Таікі Накамурі.

Богдан Ядов (до 66 кг) впевнено отримав дві перемоги, а у чвертьфіналі програв дворазовому чемпіону світу з Японії Маруямі, у втішній сутичці – поступився представнику ОАЕ Нармандаху Баянмунху.

Юлія Курченко (до 78 кг) в першій сутичці перемогла представницю Японії іппоном, але у другій поступилася представниці AIN і вибула зі змагань.

Гєворг Манукян (до 81 кг), який повернувся до змагань після травми, провів одну вдалу сутичку, але поступився в наступній.

Євгеній Балєвський (понад 100 кг) у дуже напруженому першому раунді  поступився представнику Канади й залишив змагання.

Після турніру спортсмени залишаються ще на чотири дні у Парижі на міжнародний табір, у якому візьмуть участь близько 500 спортсменів з усього світу, де до них приєднається Дар’я Білодід. Наступні змагання для нашої збірної України відбудуться вже за два тижні – 16-18 лютого, Grand Slam в Баку.