понеділок, 20 листопада 2023 р.

Три призових місця у киян на чемпіонаті Європи серед молоді  U23

У німецькому Потсдамі закінчилась завершувальна в змагальному календарі поточного року континентальна першість  – чемпіонат Європи з дзюдо серед молоді до 23 років. В індивідуальних змаганнях цього чемпіонату від України брали участь 18 спортсменів, з них 8 наших киян. За підсумками маємо чудовий результат – в індивідуальної першості в активі збірної України 4 нагороди: дві золоті та дві срібні медалі, три з яких вибороли кияни.

Юлія Курченко виборола звання чемпіонки Європи з дзюдо у категорії до 78 кг! Вітаємо!!!

У своєму першому поєдинку вона перемогла німку Будденкотте, застосувавши більовий прийом на руку. У чвертьфіналі наша дзюдоїстка завдяки "Ваза-арі" та утриманню успішно здолала хорватку Якус. У півфіналі Юлія легко перемогла латвійку Долгілевіцею, а в фіналі здобула перемогу над німкою Ігл всього за 24 секунди. Ця перемога стала третьою для Юлії на рівні континентальних чемпіонатів, у додачу до її двох бронзових медалей з юніорського чемпіонату Європи.

Анна Олійник-Корнійко (до 70 кг) стала срібною призеркою чемпіонату Європи з дзюдо U23. У початкових раундах Анна перемогла представниць Нідерландів та Грузії. У півфіналі перемога над полячкою Ковалевською була виконана іппоном за 13 секунд. У фіналі Анна боролася з місцевою спортсменкою Самірою Бок. На другій хвилині Анна виконала чудовий кидок учі-мата, який повинен був бути оцінений іппоном, але судді дали оцінку "Ваза-арі" в цій ситуації. Наступні два спірні кидки на "Ваза-арі" німкені  принесли їй перемогу на своїй домашній арені.

Для Анни срібло на молодіжній першості континенту – це ще одна нагорода такого рівня, після бронзи на кадетському чемпіонаті Європи та срібла ЄЮОФ цього року. Вітаємо Анну та її тренерів з  цим досягненням!

Нікіта Юданов, наш 16-річний талановитий дзюдоїст, також виборов срібну медаль континентальної першості. У першій сутичці Нікіта демонструє чудовий кидок і перемагає фіна, у другій – перемагає задушливим прийомом представника Нідерландів. У чвертьфіналі наш дзюдоїст впевнено переміг португальця і блискучим кидком учі-мата у півфіналі здолав румуна Црета. І лише у фіналі, на жаль, поступився досвідченому угорцю Сафрані. Таким чином, 16-річний Нікіта Юданов має відтепер срібло молодіжної континентальної першості в додаток до золота кадетського чемпіонату Європи та світу. Вітаємо Нікіту та його тренерів з блискучим результатом!

Владислав Колобов посів 5 місце континентальної першості у ваговій категорії до 81 кг. Владислав впевнено перемагає у перших двох сутичках ЧЄ,  але поступається грузину Зауру Двалашвілі у чвертьфіналі. У втішній сутичці зі словенцем, Владислав виборов право змагатися за бронзу, але поступається фіну у цій сутичці й посідає 5 місце чемпіонату.

Микита Голобородько (-66 кг)  у 1/16 отримує перемогу над молдаванином,  у другому раунді перемагає угорця завдяки іппону, але у чвертьфіналі поступається італійцю.  У втішній сутичці ЧЄ третє шидо для Микити в підсумку дає 7 місце молодіжного ЧЄ до 23 років.

Інна Шинкаренко (до 57 кг) у 1/8 турніру перемагає італійку завдяки утриманню, поступається представниці Грузії у чвертьфіналі, й, у втішній сутичці, на жаль, помиляється, та програє представниці Республіки Молдова. У підсумку Інна займає 7 місце на молодіжному чемпіонаті Європи до 23 років.

Гагік Мартиросян (до 66 кг) у першому раунді впевненим іппоном переміг представника Болгарії, але поступився у 1/8 фіналу представнику Італії.

Вадим Леонтьєв (до 81 кг) у першому раунді виграє у представника Болгарії, але поступається бельгійцю у 1/8 турніру.

У змішаному командному турнірі команда України посіла 5 місце. Для нашої української команди  залікові бали у поєдинках принесли серед інших і наші кияни – Артем Рось та двічі Анна Олійник-Корнійко.

Ми ж тішимося результатами й нагородами наших дзюдоїстів, отриманим їми досвідом виступу на міжнародній арені, й бажаємо нашим спортсменам наснаги й сил на наступні перемоги та особисті досягнення!!!