понеділок, 6 листопада 2023 р.

Результати участі наших дзюдоїстів у чемпіонаті Європи-2023 з дзюдо в Монпельє(Франція)

На чемпіонаті Європи з дзюдо у складі збірної України було 7 киян: 5 чоловіків і 2 жінки.

У перший день чемпіонату Європи Україну представляли наші Артем Лесюк (-60 кг) , Дільшот Халматов (-60 кг)  і Богдан Ядов (-66 кг) .

Артем Лесюк (-60 кг) у першій сутичці отримав перемогу над представником Ізраілю, в другій сутичці поступився досвідченому представнику Франції й залишив змагання.

Дільшот Халматов (-60 кг) у 1/16 перемагає по шидо нідерландця Торніке Чкадуа, у чвертьфіналі утриманням поборов азербайджанця Турана Байрамова.  У півфінальному поєдинку була важка сутичка, наш дзюдоїст завдяки трьом шидо переміг француза Ромейна Вальд'є Пікара,чим гарантував собі медаль чемпіонату Європи. І лише у фінальній сутичці наш дзюдоїст поступився призеру Олімпійських ігор, французу Лукі Мхейдзе, пропустивши кидок на «Ваза-арі». Таким чином, Дільшот Халматов став віцечемпіоном Європи-2023 у Монпельє. Це дебютна нагорода з континентальних першостей серед дорослих у Дільшота Халматова, яка дала змогу нашому дзюдоїсту ще більш посилити свої позиції в олімпійській кваліфікації. Вітаємо Дільшота з сріблом ЧЄ-2023!!!

European-Judo-Championships-Seniors-Montpellier-2023

Богдан Ядов, чинний чемпіон Європи, розпочав захист свого титулу з перемоги завдяки утриманню над естонцем Віяром Ліпардом, проте у чвертьфіналі поступився іспанцю Давіду Гарсії Торне двома «Ваза-арі». У втішній сутичці Богдан виграє сутичку у представника Іспанії Альберто Гайтеро Мартіна, тим самим виборює право на поєдинок за бронзову медаль.
У сутичці за бронзову нагороду на останній хвилині наш дзюдоїст виконує ефектний кидок на «Ваза-арі» і перемагає азербайджанця Яшара Наджафова. Таким чином, Бодан Ядов другий рік поспіль зійшов на пʼєдестал пошани континентальної першості, цього разу виборовши бронзову нагороду! Вітаємо Богдана з цією нагородою!!!

Юлія Курченко (до 78 кг) , Христина Гоман (78+ кг), Антон Савицький (до 100 кг), Євгеній Балевський (100+ кг) – кияни в збірній України, боролися на третій день ЧЄ-2023.

Юлія Курченко (до 78 кг) в першій сутичці отримала хансоку-маке за "waki-gatame" та залишила змагання.

Христина Гоман (78+ кг) у першій сутичці завдяки кидку на вазарі та утриманню перемагає представницю Польщі Кінгу Волщак. В другій сутичці Христина перемогла суперницю з Португалії та вийшла до чвертьфіналу.  У чвертьфіналі наша дзюдоїстка програла утриманням представниці Нідерландів, поступається у втішній сутичці також представниці Нідерландів й у підсумку посідає 7 місце чемпіонату Європи у Монпельє.

Антон Савицький (-100 кг) іппоном перемагає кіпріота Георгіоса Круссаніотакіса, в 1/16 поступається титулованому супернику з Ізраілю та залишає змагання.

Євгеній Балевський (100+ кг) у першому раунді впевненим кидком на іппон перемагає представника Ісландії, в другому раунді поступається призеру чемпіонатів світу Ройю Майєру з Нідерландів та залишає змагання.

Дякуємо нашим дзюдоїстам за виступ та емоції, які ми отримали від вболівання! Пишаємося нашими спортсменами та бажаємо їм наснаги на подальші перемоги й особисті досягнення!!!