понеділок, 2 жовтня 2023 р.

Підсумки виступу наших дзюдоїстів на відкритому континентальному Кубку серед дорослих у Празі

За підсумками відкритого Кубку Європи 2023 у Празі представники Києва у складі збірної України показали наступні результати:

1 місце – Євгеній Балєвський (+100 кг)
2 місце – Антон Савицький (-100 кг)
5 місце – Микита Голобородько (-66 кг)
7 місце – Артем Рось (-73 кг)

Наш Євгеній Балєвський в скарбничку команди України приніс золото. Євгеній впевнено виграв свою підгрупу, отримавши перемоги у представників Монако та Франції, після чого у півфіналі іппоном здолав австрійця Мовлі Борчашвілі. У фіналі Євгеній мав зустрітися з представником Словаччини Маріусом Фізелем, проте суперник українця не вийшов на сутичку, відповідно наш дзюдоїст став чемпіоном змагань. В кар’єрі 23-річного спортсмена це перше золото з турнірів European Open.

Антон Савицький у ваговій категорії до 100 кг впевнено здолав суперників з Чехії та Італії, після чого у півфіналі на Golden Score завдяки прийом із розділу Ashi-waza переміг болгарина Боріса Георгієва. У фінальній сутичці проти досвідченого француза Александра Іддіра Антон пропустив кидок на іппон у додатковий час і у підсумку став срібним призером змагань.

За крок від нагороди, посівши підсумкове 5 місце, опинився Микита Голобородько (до 66 кг).

Артем Рось (до 73 кг) поступився у втішній сутичці та посів 7 місце на відкритому Кубку Європи 2023 у Празі.

Нагадаємо, що турніри серії European Open – це ще й можливість набрати залікові бали до олімпійського рейтингу, що особливо важливо для спортсменів, які знаходяться поза зоною олімпійської кваліфікації.