понеділок, 13 березня 2017 р.

Кеджау Ньябалі здобув "бронзу" на турнірі серії Великого Шолому в Баку

5 бронзових медалей завоювали українські дзюдоїсти на турнірах, які пройшли в минулі вихідні: чотири медалі - на Великому Шоломі в Баку і одну - на Кубку Європи серед кадетів в Загребі.

У столиці Хорватії триразова чемпіонка України одеситка Анастасія Балабан (тренер К. Цховребашвілі), яка виступає в самій легкій ваговій категорії до 40 кг, оформила першу бронзову медаль в актив української збірної. У півфінальному поєдинку Анастасія поступилася майбутній переможниці кадетського Кубка Івані Ніколіч з Чорногорії, а в боротьбі за бронзу з угоркою Естер Хармат, вибравши атакуючу тактику ведення бою, Настя зуміла провести кілька результативних кидків, не залишивши, при цьому суперниці, ніяких шансів на відповідні дії.

На честь Кеджау Ньябалі, Станіслава Бондаренка, Світлани Яремка і Єлизавети Каланіна неодноразово піднімалося в неділю прапор України під склепіннями Бакинського палацу спорту імені Гейдара Алієва.

Так, представник федерації дзюдо Києва Кеджау Ньябалі  в категорії до 90 кг з перемоги над іранцем Хамед Рашиді почав свій змагальний день на другому в цьому сезоні турнірі серії Grand Slam. Програвши наступний поєдинок господареві татамі, бронзовому призеру Grand Slam Абу-Дабі - 2016 Турали Сафгуліеву, Кеджау реабілітувався у втішній зустрічі з першим номером турніру (WRL13), голландцем Ноелем Ван Т Ендом. Володар трьох золотих нагород Гран Прі не встояв після хрестоматійного виконання підхоплення під дві ноги, що приніс киянину чисту перемогу. У бронзовому поєдинку Ньябалі також красиво на "іппон" провів тай-отоші представнику Азербайджану Абдулхагу Расуллу, засмутивши численних глядачів престижного турніру.

Станіслав Бондаренко (+100 кг, Запоріжжя, тренери А. Бондарчук, Д. Бондарчук) в попередньому раунді з азербайджанським спортсменом Исой Гусейновим також не зазнав особливих труднощів, оформивши чисту перемогу за дві хвилини чистого часу. Набагато складніше далася наступна перемога над старим знайомим, голландцем Роєм Мейером - справа дійшла до голден скора, де третє шидо першим отримав Мейер. У півфіналі ще один старожил першої десятки світового суспільства важкоатлетів дзюдо, угорець Барна Бор перегородив шлях до фіналу Станіславу перемогою за зауваженнями. Також без кидків пройшла боротьба за бронзу з чемпіоном світу серед юніjров-2015 Дууренбайяром Улзібайяром, але активніше тут був визнаний Бондаренко.

Українське дербі між принциповими суперницями, кременчужанкою Єлизаветою Каланіною (тренери В. Волошин, В. Середа) і Світланою Яремкою (Вишневе, тренери В. Мужчина, В. Гостар) тривало трохи більше хвилини - Каланіній вдалося утримати Світлану протягом 20 секунд і вийти в півфінал. Далі Єлизавета поступилася туркені Кайрі Саіт, а Світлана у втішній зустрічі виграла у Сандри Яблонської з Литви. У поєдинках за нагороди українки були кращими, перемігши своїх суперниць з Боснії - Ларису Церіч (Яремка) і Литви - Санту Пакен (Каланіна).

Марина Черняк (48 кг) поступилася в поєдинку за бронзову нагороду Ширше Рішон з Ізраїлю, отримавши хансоку-маці за заборонений прийом.

Дмитро Канівець (73 кг) не знайшов вагомих аргументів в 1/8 фіналу проти Міклоша Унгварі (Угорщина), а у втішній сітці - проти першого сіяного азербайджанця Рустама Оруджева.

Артем Хомула в цій же вазі був безсилий проти переможця турніру, монгола Одбайяра Ганбаатара. Анастасія Турчин (78 кг) програла боротьбу в партері японській спортсменці Шіорі Ёшімурі, дозволивши суперниці зробити переворот і провести переможне утримання.

Наступний турнір світової серії Гран Прі пройде 31 березня - 2 квітня в Тбілісі і стане заключним стартом у відборі кандидатів до складу збірної команди для участі в чемпіонаті Європи, проведення якого намічено на 20-23 квітня в столиці Польщі Варшаві.