неділя, 1 вересня 2024 р.

Михайло Соляник - бронзовий призер чемпіонату світу серед кадетів 2024 у Лімі

28-31 серпня у столиці Перу Ліма відбувалася світова першість з дзюдо серед спортсменів до 18 років. Участь у змаганнях брали більше 400 спортсменів, серед яких й 7 представників збірної України. У склад збірної України були відібрані й три представника Києва – це Анастасія Левченко, Анна Олійник-Корнійко та Михайло Соляник.

В другий день чемпіонату світу серед кадетів Ліма-2024 на татамі у ваговій категорії до 48 кг змагалася наша киянка Анастасія Левченко – у першому колі змагань вона впевнено перемогла представницю США, але в 1/8 програла представниці Німеччини й вибула з чемпіонату світу серед кадетів.

В третій змагальний день у ваговій категорії до 81 кг на татамі боровся наш 16-річний Михайло Соляник.
Свій турнірний шлях Михайло розпочав з другого раунду, де двома «Ваза-арі» здолав представника Аргентини Юма. У чвертьфіналі Михайло оступився представнику країни-агресора (під прапором IJF), пропустив кидок на Golden Score. У бронзовий поєдинок наш дзюдоїст пройшов автоматично – через дискваліфікацію суперника з Азербайджану. В боротьбі за бронзу з казахським дзюдоїстом Рассулом Мухумом під кінець основного часу Михайлу вдалося знайти вдалий момент для атаки і виконати яскравий кидок на іппон, й таким чином, 16-річний киянин Михайло Соляник здобуває бронзу світової першості!!!
Вітаємо нашого кадета та її тренерів з цим здобутком!

В заключний змагальний день на татамі вийшла Анна Олійник-Корнійко, яка змагається у ваговій категорії до 70 кг.
Анна в 1/16 перемогла японку на утриманні, програла у 1/4 представниці Франції, впевнено перемогла у втішній сутичці представницю Болгарії, й в боротьбі за бронзу Чемпіонату світу серед кадетів 2024 поступилася представниці Нідерландів. У підсумку Анна Олійник-Корнійко посіла 5 місце Чемпіонату Світу серед кадетів Ліма-2024.

Загалом, збірна України завершила чемпіонат світу серед кадетів з двома бронзовими і однією срібною нагородою, а також двома п’ятими місцями. В Україну команда повернеться у вівторок, 3 вересня.