понеділок, 31 липня 2017 р.

Збірна України завоювала 8 медалей на XIV Європейському юнацькому олімпійському фестивалі в Угорщині

В угорському Дьйорі завершився XIV Європейський юнацький олімпійський фестиваль. Збірна команда України завоювала 8 медалей (3 золотих, 4 срібних, 1 бронзову), дві з яких - на рахунку юних дзюдоїстів.

У турнірі з дзюдо в рамках фестивалю брали участь 326 спортсменів з 47 країн Європи. Як і місяць тому на континентальному чемпіонаті серед кадетів в Каунасі, в активі наших спортсменів дві медалі: в перший день турніру бронзову нагороду завоював дніпрянин Олег Вередиба у ваговій категорії до 55 кг, а в останній - срібло - Наталя Чистякова з Ніжина Чернігівської області у вазі до 70 кг.

У категорії Олега Вередиби змагалися 24 дзюдоїста. Вихованець Юрія Пирога та Миколи Катриченко в двох перших поєдинках чисто виграв, чітко виконавши переворот в партері і утримання австрійцю Ваше Адамяну і азербайджанцеві Айхану Тахрівердієву, який в Каунасі був другим в цій вазі. Потім в півфіналі в golden score по "шидо" 3:2 поступився грузину Беке Ціфіані, а в поєдинку за бронзу коронним переворотом з подальшим утриманням виграв у Даніеля Раббітта з Великобританії.

Наталя Чистякова зустрічі з полячкою Кароліною Глоговською і триразовою бронзовою призеркою кадетських Кубків Європи 2017 року Берліні, Загребі та Фоллонике Рене Ван Харселлар з Нідерландів провела за одним сценарієм: кидок на ваза-арі та тактичне утримання цієї переваги до завершення сутичок. Причому з голландкою Наталю в цьому році двічі зводив жереб на Кубках Європи та двічі сильніше була мешканка країни тюльпанів. Півфінальний поєдинок з Лі Адам Сендрой з екзотичної для дзюдо Андорри тривав більше семи хвилин! В рівній впертій боротьбі судді не вирішувалися віддати перевагу жодній з дзюдоисток, а більш витривалою виявилася Наталія, знайшовши в собі сили на контр-прийом на четвертій хвилині golden score. У фіналі з білоруською спортсменкою Вікторією Новіковою вихованка Сергія Полтавцева виглядала так, як ніби не було виснажливої ​​боротьби всього лише півгодини тому, постійно атакуючи і переслідуючи суперницю в партері. Все вирішили останні секунди сутички: Наталя пропустила кидок зачепом гомілкою за 20 секунд до кінця поєдинку, який вирішив результат зустрічі і долю золотої медалі в цій ваговій категорії.

Близький був до повторення свого литовського результату волинський спортсмен Вадим Чернов (тренери Сікорський А., Максимович О.), який зупинився в кроці від бронзи в категорії до 60 кг. Такий же результат показав у вазі до 81 кг і Марат Крижанський - представник Вінницької області, тренується в даний момент в Києві під керівництвом Анни Каштанової і Віталія Самотуга. Ще два представника Дніпра, Сергій Востренков і Марія Меркулова, зайняли відповідно сьоме і дев'яте місця. Марія Булашевіч (52 кг, Київ) і Станіслав Семків (66 кг, Хмельницька обл.) провели на угорському татамі по дві зустрічі, здобувши по одній перемозі і одній поразці.

Заключний старт кадетського календаря-2017 - чемпіонат світу - пройде з 9 по 13 серпня в Сантьяго. В столицю Чилі відправиться команда з дев'яти чоловік: