Кано Дзигоро, засновник дзюдо

Історії видатних дзюдоїстів


Кано Дзигоро, засновник дзюдо

Майстер бойових мистецтв, творець дзюдо, засновник школи Кодокан.

В юнацтві Кано був фізично слабкий і не виділявся гарною статурою, що давало привід для глузувань з боку його однолітків. Кано вирішив самостійно почати розвиватися і у віці 17 років почав займатися дзюдзюцу (дзюдо). Джиу-джитсу у той час в Японії було поширеним видом єдиноборства, але після реставрації Мейдзі переживало не найкращі часи. Згодом в основу техніки дзюдо лягли елементи боротьби з джиу-джитсу.
Під час розвитку кидкових технік Кано прийшов до думки реформувати джиу-джицу. Кано хотів з допомогою нової техніки, що базувалася на наукових спостереженнях, домогтися об'єднання розуму і духу у своїх учнів. Небезпечні техніки, що ведуть до травм, Кано виключав з програми, намагаючись створити новий, ефективний вид боротьби.

У 1881 році Кано закінчив університет і незабаром вступив на посаду вчителя літератури в школу для дітей з привілейованих сімей. У лютому 1882 року Кано відкрив своє додзьо; ця дата вважається датою заснування Кодокан дзюдо. На самому початку у Кано було дев'ять учнів і зал розміром на 12 татамі.
Нове мистецтво дзюдо стало поширюватися лише тоді, коли учні Кано в 1885-1888 роках під час турнірів, що проводяться під егідою Поліцейського управління Токіо, зуміли неодноразово перемогти в змаганнях з представниками різних шкіл дзюдзюцу. У зв'язку з такими успіхами школа дзюдо стала поширюватися по Японії досить швидко. У 1907 році дзюдо, поряд з кендо, ввели в програму загальноосвітніх середніх шкіл, а потім воно поступово набуло поширення в поліції і армії.

Кано вкладав багато сенсу в дисципліну і був дуже суворий. З іншого боку, його учні не повинні були платити за своє навчання і відкуплялися рисом і чаєм. Він навіть надавав своїм учням одяг для тренувань, яку сам зшивав.

Повернення до списку